Новини

День працівників органів РАГСу 


Переважна більшість з нас, якщо не сказати, що практично всі, хоча б кілька разів у своєму житті відвідували цю скромну установу. Відділи записів актів громадянського (цивільного) стану, відомі нам як РАГСи, а згодом як органи реєстрації актів цивільного стану, входять до складу органів виконавчої влади. Вони з'явилися на зорі становлення нової пост революційної держави Рад на підставі декрету Ради Народних Комісарів від 18-го грудня 1917-го року «Про цивільний шлюб, про дітей і про ведення книг актів громадянського стану». З нагоди свята, вітаємо всіх працівників РАГСу з професійним днем, зичимо їм мирного неба та успіхів на реєстраційній ниві...

Шановні жителі громади!

Запрошення

Завдяки децентралізації та об'єднанню громад, що відбуваються сьогодні в Україні, розширюються повноваження і можливості органів місцевого самоврядування. Зобов'язання Уряду України разом із технічною допомогою, яка надається «U-LEAD з Європою» та програмами інших донорів, є рушійною силою для успішного проведення реформ з децентралізації. Інтеграція надання адміністративних послуг - дуже важливий компонент пакету реформ з децентралізації. Зокрема, вона пов'язана з покращенням доступу до послуг та підвищенням якості послуг для населення. Відтак є потреба в створенні нових центрів надання адміністративних послуг (надалі - ЦНАП), насамперед у спроможних об'єднаних громадах, і в модернізації існуючих ЦНАП в малих та середніх містах.

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам запевнення у високій повазі та запрошуємо на офіційне відкриття Центру надання адміністративних послуг Меджибізької об'єднаної територіальної громади, яке відбудеться 26 грудня 2017 року об 11:00 год. за адресою: Хмельницька область, Летичівський район, село Требухівці, вул. Довжанська, 21-а. 

Навчальна поїздка


   5 грудня відбулася навчальна поїздка працівників відділу «ЦНАП» Меджибізької селищної ради до Центру надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська. День практичного відвідування одного із ведучих центрів України був організований керівниками проекту U-LEAD участь в якому брали представники чотирьох громад Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей.

Після короткого ознайомлення із функціюванням Івано-Франківського центру, екскурсію по якому провів керівник центру надання адміністративних послуг Богдан Питель, кожний із гостей був закріплений за адміністраторами ЦНАПу де власноруч зміг провести роботу з відвідувачами, з прийому громадян, з опрацювання справ. А повчитися було у кого! Цнап надає більше 180 адміністративних послуг і функціонує на протязі 10 років. Проводять прийом людей по питанням реєстраційної служби, роботи обласного дозвільного центру, управління освіти й науки.

Неоціненною була інформація по створенню центру, «пробивання» потрібних послуг, налагодження і функціювання головного офісу і територіальних підрозділів як єдиного часового механізму. По закінченню навчальної поїздки була зроблена загальна світлина.

Про роботу наших колег можна довідатися за посиланням: www.cnap.if.ua

Не забувайте інформувати.


Кожен із працівників Меджибізької об'єднаної територіальної громади повинен інформувати мешканців сіл. А її на сьогоднішній день дуже бракує. Брак інформації у людей приводить до значного марнотратства, а в наш складний економічний час це не лише непередбачені фінансові витрати, а й негативне ставлення до державних службовців та зіпсований настрій.

Щоб максимально наблизити інформацію до населення громади, працівники відділу «ЦНАП» Меджибізької селищної ради розпочали активну передачу інформацію через старост сіл, бібліотекарів, завідуючих клубами та працівників освіти.

Про головні адміністративні послуги які щоденно отримують жителі сіл: акти цивільного стану, реєстрація та зняття з реєстрації осіб до 14 років та після, паспортні питання була змонтована презентація «Ми працюємо для Вас». Зазначена інтерактивна інформація у формі презентації дає можливість людям отримати першочергові знання повсякденних адміністративних послуг.

Зазначена робота з надання інформації буде проводиться і надалі з залученням сучасних технологій щоб проінформувати кожного хто потребує допомоги економлячи фінанси, час та сили.

Порядок роботи веб-порталу.


В Меджибізькому відділі Центру надання адміністративних послуг у відповідності до Порядку роботи веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», були проведені практичні заняття з метою впровадження механізму подання фізичними особами до відділів державної реєстрації актів цивільного стану, заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та надання з накладанням електронних цифрових підписів через мережу Інтернет.

Вхід на даний ресур проводиться за адресою: www. dracs.minjust.gov.ua Реєстрація користувачів Веб-порталу здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми з даними: прізвище, ім'я та по батькові, логін, електронна адреса пошти.

З використанням функціональних можливостей Веб-порталу користувач зможе:

-заповнити заяву; надіслати скан-копії документів; здійснити попередній запис; оплатити державне мито; отримати консультації працівників відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» - сучасний електронний ресурс, який стане допоміжним ресурсом, за допомогою його можна ознайомитися з розміщеними організаційно - методичними матеріали, здійснити реєстрацію та отримати дані у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Тепер старости та спеціалісти Меджибізької селищної ради, при звернені громадян, зможуть цілодобово у режимі он-лайн подавати заяви, звернення через мережу Інтернет.    

Пятий модуль навчального тренінгу


14-15 листопада за підтримки процесу створення ефективних центрів надання адміністративних послуг U-LEAD з Європою, відбувся п'ятий модуль навчального тренінгу. Темою навчання було: «Знання та навики що до окремих адміністративних послуг та їх груп».

На протязі двох днів тренерами Сумського ЦНАПу Андрієм Подусом та Катериною Ероменко були прочитані лекції та проведені практичні вправи по темам: реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання громадян, реєстрація актів цивільного стану, державна реєстрація юридичних та фізичних осіб, соціальні адміністративні послуги, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, земельні питання.

На навчанні були присутні старости сіл об'єднаної територіальної громади, та спеціалісти Меджибізької селищної ради які надають адміністративні послуги суб'єктам звернення.

Семінар - тренінг:

"Створення центру надання адміністративних послуг в Меджибізькій селищній ОТГ"

2 жовтня 2017 року відбувся перший день семінару - тренінгу на тему: «Створення центру надання адміністративних послуг в Меджибізькій селищній об'єднаній територіальній громаді» в рамках «Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (U-LEAD), компонент 2, початкова фаза, що виконується на замовлення Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida)» в с. Требухівці, вул. Довжанська 21 а (в адмінприміщенні селищної ради). Тренінг проводили два тренери: Павельчук Олена та Ковтонюк Аанатолій. На ньому були присутні всі старости сіл та посадові особи виконавчих органів місцевої ради , задіяні у наданні адміністративних послуг та/або у створенні ЦНАП.

Робота регіональних експертів з громадами


15 вересня регіональними експертами була проведена фокус-група з керівниками та спеціалістами об'єднаної територіальної громади, працівниками цнапу, старостами та представниками громадських організацій. Основними питаннями роботи групи були: знайомство з роботою ОТГ, інформація жителів про роботу центру надання адміністративних послуг, збір інформації про можливі напрямки інформування населення ОТГ з питань надання адміністративних послуг.