СМАРТ ГРОМАДАЦе єдиний інформаційний простір для органів місцевого самоврядування. Програмний комплекс взаємо інтегрованих веб-сервісів та аналітично-інформаційних систем, що є дієвою платформою для надання якісних адміністративних послуг громадянам, а також впровадження автоматизованих процесів у різі сфери діяльності органів місцевого самоврядування.

Основні завдання проекту:

-утворення сучасної моделі муніципального управління на засадах передових знань та впровадження сучасних ІКТ;

-надання більш якісних адміністративних послуг;

-формування комфортного середовища проживання громадян;

-підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування;

-забезпечення прозорості та підзвітності;

-дієва співпраця між владою, бізнесом та громадою розвиток партнерства у вирішенні найбільш актуальних питань місцевого розвитку;

-активне залучення громадян до участі у суспільно-політичному житті на місцевому рівні

Основні компоненти проекту:

-програмний комплекс «Електронний контакт-центр»

-веб-сервіс «Електронні петиції»

-веб-сервіс «Громадський бюджет»

-електронний реєстр земель та комунального майна

-«інвестиційний портал»

-веб-сервіс «on-line діяльність депутатів»

-веб-сервіс «Безпечна громада»

-«Нормативно правова база Open-data»

-веб-сервіс «Система оцінки якості»

-веб-сервіс «ІТ-диспетчерська»

-веб-сервіс «Кабінет мешканця»

-веб-сервіс «Прозорий бюджет»

-веб-сервіс «ІТ-медицина»

-веб-сервіс «Електронна черга в дошкільні навчальні заклади»


КОНФЕРЕНЦІЯ 3-6 червня у Києві відбулася конференція у форматі відкритого простору «Інновації громад: адміністративні послуги, міжмуніципальне співробітництво, сталий розвиток», яка зібрала разом понад 200 представників ОТГ і ЦНАПів з усіх регіонів України.

Місією відкритого простору «Інновації громад» є створення більшої свободи та надихаючих прикладів для вивільнення творчої енергії людей, що прагнуть гідного життя та сталого розвитку своїм громадам.

Формат відкритого простору означає, що захід не має заздалегідь визначеної програми, а в рамках часового терміну учасники мають змогу пропонувати свої теми. Так, було заявлено багато різноманітних тем, серед яких: «Інноваційні рішення для ЦНАП», «Кібербезпека», «Активізація молоді в громадах», «Кадровий потенціал громад», «Дистанційне навчання в громаді» та багато інших.

Сесію особисто модерувала Сабіне Мюллер, регіональний директор GIZ в Україні та Білорусі.


Участь в семінарі16-18 квітня в центрі підготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся короткостроковий семінар «Актуальні питання надання адміністративних послуг серед керівників об'єднаних територіальних громад які відповідають за надання адміністративних послуг. Організатором семінару виступав Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації.

Розклад занять включав у себе два дні теоретичних занять та практичний виїзд до Славутського та Старокостянтинівського центрів надання адміністративних послуг. В теоретичній частині були висвітлені питання: державної реєстрації громадський формувань, державної реєстрації нерухомості, робота з електронними реєстрами, питання при видачі документів дозвільного характеру.

При виїзному практичному заняті учасники семінару ознайомилися з роботою першого в Україні мобільного ЦНАП за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Спеціальне авто, повністю облаштоване місцями для двох адміністраторів та трьох відвідувачів, надає 80 послуг у форматі «єдиного вікна» безпосередньо в селищах та селах. Така модель успішно зарекомендувала себе в європейських практиках та є абсолютною новинкою для нашої держави.

Організація круглого столу, лекції з елементами психологічного тренінгу, анкетування та спілкування в невимушеній атмосфері серед спеціалістів районних центрів надання адміністративних послуг дадуть змогу в подальшому вдосконалювати новітні інструменти та процедури для більш ефективного та стабільного надання послуг жителям об'єднаних територіальних громад.


Користь бази даних.Впровадження інформаційних технологій в роботі об'єднаних територіальних громад дає можливість прискорити надання адміністративних послуг, скоротити час на пошук та оформлення відповідної інформації, та більше приділити уваги відвідувачу.

Господарська діяльність старости села, повинна доповнюватися віддаленим робочим місцем адміністратора, який консультативними діями надає адміністративні послуги мешканцям села.

З даною метою 23 березня с. Голосків відвідали: начальник відділу з адміністратором центру надання адміністративних послуг Меджибізької селищної ради.

На комп'ютер старости села Бурлаки М.А. була встановлення база даних місцевих жителів у форматі MS Acсess із таблицями, запитами та формами пошуку, та надані практичні навички як працювати з відповідним ресурсом.

Вважаємо що надана практична допомога дасть можливість впроваджувати та розвивати інформаційні технології в нашій громаді.


5 модуль U-LEAD з Європою.


11-12 березня в Департаменті (Центр) надання адміністративних послуг в КМР м. Києва (район Осокорки) відбувся п'ятий модуль «Знання та навички щодо окремих адміністративних послуг та їх груп» під егідою програми навчального тренінгу U-LEAD з Європою.

Участь в якому взяли представники ЦНАПів окремих областей України.

Від Меджибізької об'єднаної територіальної громади участь в навчанні брав начальник відділу (адміністратор) - Горбач М.М.

Тренерами Київського та Івано-Франківського адміністративних центрів були розкриті питання по державній реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, реєстрація актів цивільного акту, реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання, земельні питання, реєстрація речових прав на нерухоме майно.

В незалежній дружній обстановці були обговоренні проблемні питання які виникають на місцях при роботі із суб'єктами звернення, та учасники ознайомилися з практичним наданням адміністративних послуг


Інформаційна сесія в Хмельницькому

"програма U-LEAD з Європою"


6 березня в Хмельницькій торгово-промисловій палаті відбулася інформаційна сесія щодо участі в програмі «U-LEAD з Європою» в частині створення Центрів надання адміністративних послуг. Метою програми було ознайомлення представників об'єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування з програмою «U-LEAD з Європою» в частині створення Центрів надання адміністративних послуг, результатами Початкової фази, пропозиціями Фази впровадження, умовами участі у Програмі.

Перед учасниками виступили Андрій Грабовський, заступник директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації; Сергій Яцковський директор Хмельницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування»; Марина Дзендзель регіональний спеціаліст програми «U-LEAD з Європою».

На інформаційній сесії в дружній не вимушеній обстановці були обговоренні питання про результати початкової фази програми за напрямком покращення якості адміністративних послуг, ризики та виклики створення та модернізація центрів надання адміністративних послуг в Хмельницькій області.


Готуємося до ЗНО!


Відбулися зміни у чинному законодавстві, згідно з якими отримати паспорт громадянина України є обов`язком особи, яка досягла 14-річного віку (зміни до постанови КМУ від 25.03.2015 № 302 затверджені постановою КМУ від 26.10.2016 № 745).

Нині учасники проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) повинні мати паспорт громадянина України (ID-картку) для реєстрації.

Отже, норма, що передбачала можливість подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта для реєстрації для участі у ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, скасована. Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме до 19 березня з внесенням змін до реєстраційних даних до 02 квітня.


100 послуга жителям громади.

Від початку відкриття Центру надання адміністративних послуг Меджибізької селищної ради спеціалістами надано першу ювілейну послугу, яка стала сотою. Дану послугу надала Головний спеціаліст державної реєстрації актів цивільного стану та реєстрації громадян - Гуцалюк Тамара Григорівна. А суб'єктом звернення ювілейної послуги стала молода сім'я Мавлєвичів які проживають в селі Головчинці які отримали свідоцтво про народження нового громадянина нашої держави - Мавлєвич Матвій Назарович.

Послуги які надають працівники ЦНАПу разом із спеціалістами управління пенсійного фонду та управління праці Летичівської ДРА реєструються у програмі «Універсал послуг», яку для Меджибізької селищної ради закупили і встановили за програмою U-LEAD з Європою.

Суб'єкту звернення який отримав соту послугу адміністраторами ЦНАП була подарована фірмова чашка.


Відкриття ЦНАП в Меджибізькій ОТГ


На Хмельниччині за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»

відбулося відкриття нового сучасного ЦНАП

26 грудня в селі Требухівці, Хмельницької області, відбулося відкриття ЦНАП Меджибізької ОТГ, участь у створенні якого взяли українські та шведські експерти. Завдяки створенню Центру більше 8 000 жителів громади отримали доступ до якісних послуг в форматі «єдиного вікна».

Допомогу в реконструкції приміщення, інституційному створенні ЦНАП, а також в оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою». Центр надаватиме мешканцям громади більше 80 видів адміністративних послуг, включно з найнеобхіднішими в ОТГ: реєстрація мешканців, реєстрація актів цивільного стану, реєстрація нерухомості, земельні, соціальні та пенсійні послуги. Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.

Сусанна Делланс, керівник початкової фази по покращенню якості місцевих послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»: «Ми раді вітати Меджибізьку громаду з появою нового комфортного ЦНАП. Завдяки реформі децентралізації, саме об'єднані громади отримали багато можливостей, та, разом з тим, і більше відповідальності. Я впевнена, що доступ жителів до адмінпослуг, який вони отримали разом з відкриттям Центру, стане початком якісних змін та зробить життя мешканців більш зручним та комфортним».

Михайло Демків, Меджибізький селищний голова, висловив подяку Програмі «U-LEAD з Європою»: «Завдяки співпраці з Програмою наша громада отримала чудову можливість відкрити сучасний та комфортний центр надання адміністративних послуг, де жителі зможуть отримати послуги якісно та зручно. Я впевнений, що наша громада продемонструє чудові результати і ми, продовжуючи плідну співпрацю з міжнародними партнерами, будемо ділитися напрацьованим досвідом з іншими громадами».

В рамках партнерства з Програмою працівники Меджибізького ЦНАП пройшли цикл тренінгів, створених українськими та шведськими експертами спеціально для працівників ЦНАП в об'єднаних територіальних громадах.

Напередодні відкриття в громаді були проведені заходи з інформування жителів про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов'язки працівників та споживачів послуг. Центр доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний дитячий куточок.

Нагадаємо, що в рамках початкової фази з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в пілотних громадах, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.

***

«U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


День працівників органів РАГСу 


Переважна більшість з нас, якщо не сказати, що практично всі, хоча б кілька разів у своєму житті відвідували цю скромну установу. Відділи записів актів громадянського (цивільного) стану, відомі нам як РАГСи, а згодом як органи реєстрації актів цивільного стану, входять до складу органів виконавчої влади. Вони з'явилися на зорі становлення нової пост революційної держави Рад на підставі декрету Ради Народних Комісарів від 18-го грудня 1917-го року «Про цивільний шлюб, про дітей і про ведення книг актів громадянського стану». З нагоди свята, вітаємо всіх працівників РАГСу з професійним днем, зичимо їм мирного неба та успіхів на реєстраційній ниві...

Шановні жителі громади!

Запрошення

Завдяки децентралізації та об'єднанню громад, що відбуваються сьогодні в Україні, розширюються повноваження і можливості органів місцевого самоврядування. Зобов'язання Уряду України разом із технічною допомогою, яка надається «U-LEAD з Європою» та програмами інших донорів, є рушійною силою для успішного проведення реформ з децентралізації. Інтеграція надання адміністративних послуг - дуже важливий компонент пакету реформ з децентралізації. Зокрема, вона пов'язана з покращенням доступу до послуг та підвищенням якості послуг для населення. Відтак є потреба в створенні нових центрів надання адміністративних послуг (надалі - ЦНАП), насамперед у спроможних об'єднаних громадах, і в модернізації існуючих ЦНАП в малих та середніх містах.

Користуючись нагодою, висловлюємо Вам запевнення у високій повазі та запрошуємо на офіційне відкриття Центру надання адміністративних послуг Меджибізької об'єднаної територіальної громади, яке відбудеться 26 грудня 2017 року об 11:00 год. за адресою: Хмельницька область, Летичівський район, село Требухівці, вул. Довжанська, 21-а. 

Навчальна поїздка


   5 грудня відбулася навчальна поїздка працівників відділу «ЦНАП» Меджибізької селищної ради до Центру надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська. День практичного відвідування одного із ведучих центрів України був організований керівниками проекту U-LEAD участь в якому брали представники чотирьох громад Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей.

Після короткого ознайомлення із функціюванням Івано-Франківського центру, екскурсію по якому провів керівник центру надання адміністративних послуг Богдан Питель, кожний із гостей був закріплений за адміністраторами ЦНАПу де власноруч зміг провести роботу з відвідувачами, з прийому громадян, з опрацювання справ. А повчитися було у кого! Цнап надає більше 180 адміністративних послуг і функціонує на протязі 10 років. Проводять прийом людей по питанням реєстраційної служби, роботи обласного дозвільного центру, управління освіти й науки.

Неоціненною була інформація по створенню центру, «пробивання» потрібних послуг, налагодження і функціювання головного офісу і територіальних підрозділів як єдиного часового механізму. По закінченню навчальної поїздки була зроблена загальна світлина.

Про роботу наших колег можна довідатися за посиланням: www.cnap.if.ua

Не забувайте інформувати.


Кожен із працівників Меджибізької об'єднаної територіальної громади повинен інформувати мешканців сіл. А її на сьогоднішній день дуже бракує. Брак інформації у людей приводить до значного марнотратства, а в наш складний економічний час це не лише непередбачені фінансові витрати, а й негативне ставлення до державних службовців та зіпсований настрій.

Щоб максимально наблизити інформацію до населення громади, працівники відділу «ЦНАП» Меджибізької селищної ради розпочали активну передачу інформацію через старост сіл, бібліотекарів, завідуючих клубами та працівників освіти.

Про головні адміністративні послуги які щоденно отримують жителі сіл: акти цивільного стану, реєстрація та зняття з реєстрації осіб до 14 років та після, паспортні питання була змонтована презентація «Ми працюємо для Вас». Зазначена інтерактивна інформація у формі презентації дає можливість людям отримати першочергові знання повсякденних адміністративних послуг.

Зазначена робота з надання інформації буде проводиться і надалі з залученням сучасних технологій щоб проінформувати кожного хто потребує допомоги економлячи фінанси, час та сили.

Порядок роботи веб-порталу.


В Меджибізькому відділі Центру надання адміністративних послуг у відповідності до Порядку роботи веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», були проведені практичні заняття з метою впровадження механізму подання фізичними особами до відділів державної реєстрації актів цивільного стану, заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та надання з накладанням електронних цифрових підписів через мережу Інтернет.

Вхід на даний ресур проводиться за адресою: www. dracs.minjust.gov.ua Реєстрація користувачів Веб-порталу здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми з даними: прізвище, ім'я та по батькові, логін, електронна адреса пошти.

З використанням функціональних можливостей Веб-порталу користувач зможе:

-заповнити заяву; надіслати скан-копії документів; здійснити попередній запис; оплатити державне мито; отримати консультації працівників відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» - сучасний електронний ресурс, який стане допоміжним ресурсом, за допомогою його можна ознайомитися з розміщеними організаційно - методичними матеріали, здійснити реєстрацію та отримати дані у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Тепер старости та спеціалісти Меджибізької селищної ради, при звернені громадян, зможуть цілодобово у режимі он-лайн подавати заяви, звернення через мережу Інтернет.    

Пятий модуль навчального тренінгу


14-15 листопада за підтримки процесу створення ефективних центрів надання адміністративних послуг U-LEAD з Європою, відбувся п'ятий модуль навчального тренінгу. Темою навчання було: «Знання та навики що до окремих адміністративних послуг та їх груп».

На протязі двох днів тренерами Сумського ЦНАПу Андрієм Подусом та Катериною Ероменко були прочитані лекції та проведені практичні вправи по темам: реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання громадян, реєстрація актів цивільного стану, державна реєстрація юридичних та фізичних осіб, соціальні адміністративні послуги, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, земельні питання.

На навчанні були присутні старости сіл об'єднаної територіальної громади, та спеціалісти Меджибізької селищної ради які надають адміністративні послуги суб'єктам звернення.

Семінар - тренінг:

"Створення центру надання адміністративних послуг в Меджибізькій селищній ОТГ"

2 жовтня 2017 року відбувся перший день семінару - тренінгу на тему: «Створення центру надання адміністративних послуг в Меджибізькій селищній об'єднаній територіальній громаді» в рамках «Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (U-LEAD), компонент 2, початкова фаза, що виконується на замовлення Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida)» в с. Требухівці, вул. Довжанська 21 а (в адмінприміщенні селищної ради). Тренінг проводили два тренери: Павельчук Олена та Ковтонюк Аанатолій. На ньому були присутні всі старости сіл та посадові особи виконавчих органів місцевої ради , задіяні у наданні адміністративних послуг та/або у створенні ЦНАП.

Робота регіональних експертів з громадами


15 вересня регіональними експертами була проведена фокус-група з керівниками та спеціалістами об'єднаної територіальної громади, працівниками цнапу, старостами та представниками громадських організацій. Основними питаннями роботи групи були: знайомство з роботою ОТГ, інформація жителів про роботу центру надання адміністративних послуг, збір інформації про можливі напрямки інформування населення ОТГ з питань надання адміністративних послуг.